Pust ima pomembno vlogo v vrtcu, saj z njim vključujemo in seznanjamo otroka v lastno kulturo in kulturno dediščino. Vsako leto se strokovni delavci trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije.

V težko pričakovanem predpustnem času so otroci spoznavali pomen pusta in navdušeno ustvarjali ter pričakovali pustni torek, ko se bodo prelevili v svoje najljubše maske.

V vrtcu so potekale različne pustne dejavnosti. Otroci so izdelovali pustne maske, instrumente, prepevali pustne pesmi in se preprosto prepustili doživljanju pustnega časa v vsej njegovi norčavosti.

Na pustni torek so otroci prišli v vrtec ošemljeni. Ta dan v vrtcu ni bilo otrok, ampak so naše prostore napolnile miške, zmaji, princeske in ostali junaki iz risank in pravljic. Vreme nam je bilo naklonjeno tako, da smo se v sprevodu odpravili po vasi odganjat zimo.

Besedilo: Katarina Černigoj

Fotografija: Arhiv vrtca Štanjel