V času pusta diši po krofih, flancatih in fritulah. Prav fritule so bile tiste, ki smo si jih zaželeli pripraviti v vrtcu Lokev.

Vse potrebne sestavine smo priskrbeli zato je bilo potrebno zavihati rokave in pripraviti maso.

Otroke sem povabila v kuhinjo, kjer so vse sestavine, ki smo jih potrebovali poimenovali. Če kakšnih niso prepoznali so jih tudi poskusili.

Masa je bila en, dva, tri pripravljena. Otroci so rajali ob glasbi. Peka fritul pa se je pričela. Olje se je segrelo in prve fritule iz kuhinje so že zadišale.

Otroke je vonj fritul hitro privabil k pustno obarvanim mizam, kjer so fritule z veseljem pojedli. Fritule so hitro zmanjakle.

Izjave otrok:

»Full so ble dobre«

»Js bi še«

»Bomo jutri tudi delali fritule«

»Js bi delala take fritule doma z mamo«

Na željo otrok smo v kotičku za starše objavili sestavine in recept, ki jih potrebujemo za fritule.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković