Zjutraj smo se prebudili v mrzlo zimsko jutro vendar snega takrat še ni bilo. Medtem ko smo jedli zajtrk pa smo “medvedki” opazili, da zunaj padajo bele snežinke takrat smo stopili bližje k oknu in slišali veselje otrok »Juhuuu sneg je tu«.

Pri »medvedkih« smo že dan prej pobarvali risalni list z modro barvo s pomočjo reliefne gobice. Na tem listu so otroci sestavili in zalepili snežaka, ki smo ga oddeli v zimska oblačila ter mu prilepili korenček za nos in narisali oči. Mogoče smo pa sneg sami priklicali.

Vedeli smo kaj vse moramo obleči, da gremo lahko na sneg in kaj vse potrebujemo, da naredimo snežaka.

Z otroci smo se hitro oblekli in pripravili za igro na snegu. Brrr bilo je malo mrzlo a tudi lepo. Saj smo bili deležni čarobnosti zime.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković