Otroci v vrtcih preživijo večji del dneva in tako pokrijejo pomemben del prehranskih potreb.  Za organizirano prehrano otrok v vrtcu je odgovorno strokovno usposobljeno osebje. Organizirana prehrana v vrtcih ima dolgo tradicijo in skrbi, da so vsi ponujeni obroki pravilno sestavljeni, da osebje, ki načrtuje in pripravlja obroke, pozna načela prehranskih priporočil in jih pri svojem delu v čim večji meri tudi upošteva.

Vključuje se raznoliko zelenjavo in sadje v vsak obrok, s poudarkom na sezonsko in lokalno pridelano hrano. Večkrat na dan otroci pijejo vodo ali nesladkani čaj. Otroke navajamo na kulturno prehranjevanje in prijetno druženje ob hrani. Zelo radi jemo in komaj čakamo obroke hrane, naj bo to zajtrk, sadna malica ali kosilo. Smo pravi jedci, ki vse pojemo in sladkemu se težko upremo.

Besedilo: Alenka Potočnik

Fotografije: Alenka Potočnik

DOSTOPNOST