Toplejši dnevi naznanjajo, da počasi prihaja pomlad.
Okrog našega vrtca se je v jeseni in med zimo nabralo veliko odpadlega listja in vej, zato smo se vsi skupaj  odločili, da se lotimo čiščenja. Nekateri so poprijeli za grablje ter odpadlo listje in veje pograbili na velik kup, drugi so z lopatami nalagali v vreče. Napolnili smo pet velikih vreč in tako poskrbeli za urejenost in čistočo igrišča.
Preživeli smo sončno delovno dopoldne.
Izjave otrok:
»Tako, zdaj bo lepo rasla trava.«
»Tukaj bomo tekali!«
»Tako sem nalagal, glej kako znam!«
»Sem držala vrečo, tako.«
»Jaz znam tako grabiti, tako primeš in je.«
»Prvo grabiš, potem z lopato. Taku primi in bo.«
»Vreča je utrgana. Daj novo vrečo!«
»Bomo taku nalagali, da bo zmanjkalo vreč.«
»Meni je bilo najlepše ku sm dajala v vrečo.«

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Tina Orel

DOSTOPNOST