Najstarejši otroci iz skupine Dinozavri, tisti, ki bodo jeseni prestopili prag šole, so obiskali OŠ Lokev, kjer so jih prijazno sprejele učiteljice in učenci.
Učenci so jim razkazali vse prostore v šoli in jim povedali za kaj jih uporabljajo ter kaj vse se lahko tam počne.
Nato so se vsi zbrali v učilnici prvega razreda in prisluhnili pravljici Diamant v snegu, ki jo je prebrala učiteljica prvega razreda. Sledil je še poskus z ledom, kjer so otroci ugotavljali kako in zakaj se topi. Nato pa so vsi narisali razne utrinke iz pravljice ter risbe postavili na razstavo.
Učenci so otrokom pokazali še igrače in jih povabili k igri. Marsikdo je ob druženju že stkal nove prijateljske vezi.
Vsi pa so ugotovili, da je v šoli prav lepo in da se lahko tudi zabavaš in igraš.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može