8. februarja praznujemo Prešernov dan, slovenski kulturni praznik. V skupini Slončki smo si dan prej ogledali fotografijo Franceta Prešerna, poslušali slovensko himno in spoznali dva slovenska simbola – grb in zastavo. Slednjo smo tudi izdelali.

Pred pustom smo imeli Eko dan, ko smo iz ostankov različnega papirja izdelali vsak svojega klovna.

Rajanje, petje pustnih pesmi, barvanje obrazov – sama zabava. Prav vsi smo za en dan postali nekdo drug. Tri miške, pikapolonica, čebelica, čarovnica, kuža, lev, super Mario, Blippi Boys in dve Indijanki, smo na pustni torek rajali s skupinama Ovčke in Medvedki. Zabavo sta nam popestrila fanta s harmoniko in tubo. Za popoln zaključek pa smo se pri kosilu posladkali z domačimi krofi.

Besedilo: Tea Zlosel Štolfa

Fotografije: Tea Zlosel Štolfa

DOSTOPNOST