Kaj je knjigobežnica? To je hiška za izmenjavo knjig najrazličnejših oblik in vsebin, ki je postavljena v kraj in nam tako nudi stalno podarim-dobim knjižnico. Je priročna in iznajdljiva “stvar”  za povezovanje in druženje krajanov ob knjigah in branju.

Prva divaška  knjigobežnica je postavljena v predelan predalček stare lokomotive na železniški postaji. Čisto prava otvoritev te edinstvene lokacije je potekala v vrtcu Divača, kjer smo se zbrali županja in podžupan, predstavnik slovenskih železnic, občinski svetniki, ravnateljica vrtca, šolarji in najstarejši otroci našega vrtca.  Kulturni program je simpatično stkala in povezovala Katja Murn, glasbeno pa ga je obogatil pevski zbor vrtca Divača pod vodstvom vzgojiteljice Urške Jazbec, ob instrumentalni spremljavi harmonikaša Jana in vzgojiteljice Mateje na kitari.

S skupnimi močmi sta knjigobežnico na železniški postaji pomagala napolniti Anže in Julija in ponosni smo, da smo tudi mi “vrtančki” del te krajevne zgodbe.

Besedilo: Barbara Majcen

Fotografije: arhiv vrtca Divača

DOSTOPNOST