Decembra je vzdušje v vrtcu vsako leto znova res čarobno, s pestrimi dejavnostmi smo poskrbeli, da je bilo polno novih doživetij izkušenj, igre in učenja. Po posameznih skupinah ter s skupnimi dejavnostmi smo ustvarjali praznično vzdušje in razveseljevali otroke. Že prvi decembrski dan nas je pričakal praznično okrašen vrtec, nekateri pravijo, da so nas ponoči obiskali pravi pravcati škratki  in nam pripravili lepo presenečenje. Slavnostno smo prižgali lučke, skupaj prepevali zimske pesmi, rajali in se veselili. V našem vrtcu je potekala tudi predstavitev prve Knjigobežnice v Divači, ki se nahaja na železniški postaji. Prvič smo v Divači izpeljali tudi praznični bazar, na kar smo zelo ponosni in hvaležni vsem za udeležbo in prispevek. Na obeh dogodkih sta prepevala otroška zborčka vrtca Divača.

Po skupinah smo okrasili svoje novoletne jelke, ustvarjali smo novoletne voščilnice, ki so jih najstarejše skupine razdelile bližnjim društvo, sodelavcem in upokojencem. Obiskal pa nas je seveda tudi težko pričakovani Dedek Mraz, obiskal je vsako skupino posebej in nas razveselil z darili, za kar se mu najlepše zahvaljujemo in obljubljamo, da bomo do naslednjega leta zelo pridni.

Besedilo: Mateja Modic

Fotografije: arhiv vrtca Divača