V skupino Ovčke se je prikotalila žoga velikanka. Ker je pritegnila toliko zanimanja, je postala rdeča nit igre in aktivnega učenja. Na njej smo se radi gugali in jo kotalili po celi igralnici in hodniku vrtca. Spoznavali smo različne vrste žog. Z žogami smo razvijali spretnosti nog, rok in koordinacijo telesa. Iskali smo žoge, ki so se nam skrile po igralnici. Žoge smo vstavljali v čisto posebno škatlo z veliko luknjami. Te so poskrbele za veliko zabave in sproščenih trenutkov v naši skupini. Z žogicami smo se tudi umirjali in izvajali masaže telesa. Prepevali smo pesmi o žogah. Prav tako so bile žoge tudi motivacija za likovno ustvarjanje. Vsak otrok je svojo narisano žogo potiskal s poljubno tempera barvo. Prvič smo se srečali tudi z lesenimi barvicami in skupaj pobarvali žogo velikanko.

Besedilo: Nuša Živec

Fotografije: Nika Seražin

DOSTOPNOST