V ponedeljek nas je v decembrski palčkovi skrinji presenečenj čakalo prav posebno pismo – vabilo v osnovno šolo. Otroci so bili vidno presenečeni in navdušeni, pa tudi malce  vznemirjeni saj marsikdo še ni bil v šoli. Odpravili smo se v 1.C. Šolarji s svojima učiteljicama so nas lepo sprejeli. Zapeli so nam pesem, nam pokazali svoje šolske torbe, peresnice in zvezke. Nato pa je vsak prvošolec prijel enega otroka iz vrtca in popeljali so nas skozi šolo. Ogledali smo si njihove garderobe, toaletne prostore, telovadnico, jedilnico in knjižnico. Sprehodili pa smo se tudi po drugem delu šole, kjer so višji razredi. Naši otroci so z navdušenjem in v popolni tišini od presenečenja vse spremljali. Na koncu smo se objeli in si obljubili, da se še srečamo. Otroci skupine Netopirčki zdaj komaj čakajo, da gredo všolo, saj so videli, kako je tam lepo.

Besedilo: Anja Kristan

Fotografije: Anja Višček