V enoti Komen smo si v okviru prednostne naloge Vrtca Sežana, zadali, da bomo obeležili letne čase s pravljico in gibanjem na prostem.

Konec septembra smo obeležili prihod jeseni. Strokovne delavke smo za otroke pripravile orientacijski pohod. Po poti so otroke pričakale aplikacije in besedilo pravljice Mala miška in veliko rdeče jabolko. Ko so prišli do dela pravljice, so ga skupaj z vzgojiteljicami prebrali in nato opravili še zastavljeno nalogo, saj le tako so lahko prišli do naslednjega delčka pravljice. Do konca so morali opraviti kar 7 gibalnih izzivov, in sicer kotaljenje velikih hoppy žog, žabji poskoki, hoja mimo, preko in pod ovirami, tek, plazenje skozi rov-obroč, podajanje žoge nad glavo, med nogami, ples in petje prijateljske pesmi.

Ko smo prišli nazaj v vrtec, pa nas je čakala še ustvarjalna naloga. Vsaka skupina si je izbrala likovno tehniko in okrasila jabolka iz papirja. Z izdelki smo okrasili vrtec.

Pravljico smo izobesili v garderobi, kjer so jo lahko otroci pripovedovali svojim staršem.

Besedilo: Mateja Bežek Kosmač

Fotografije: Strokovne delavke enote Komen