Ker je oktober mesec požarne varnosti, smo tudi v našem vrtcu izvedli požarno vajo v sodelovanju s sežanskimi gasilci iz ZGRS. Nekega oktobrskega jutra je po malici (za vajo) zagorelo v kuhinji, zato smo hitro poklicali gasilce na 112, strokovne delavke pa smo otroke hitro spravili na varno mesto na naše igrišče. Uspelo nam je tako hitro pobegniti na varno, da smo lahko ujeli in videli gasilski tovornjak, kako hiti v vrtec na pomoč. Na zbirni točki smo počakali, dokler nas ni gasilec obvestil, da je vse varno in se lahko vrnemo nazaj v igralnice. Starejše skupine otrok so si nato ogledale še tovornjak z vso opremo, skušale gasiti z vodno cevjo ter se za spomin fotografirale z gasilci pred tovornjakom. Najlepša hvala gasilcem za pomoč in uspešno izvedeno požarno evakuacijo.

Besedilo: Maruša Seražin

Slike: arhiv enote Lehte

DOSTOPNOST