Na obisk smo povabili ga. Vero Papič, ki nam je predstavila Kamišibaj gledališče.

Ogledali smo si predstavo treh pravljic: En velik nič, Prijateljstvo in Bavbav. Vse so pritegnile pozornost otrok, saj je vsaka imela posebno sporočilo. Ob predstavi pravljice Bavbav smo se naučili tudi preroka s pomočjo katerega se lahko rešimo bavbavov in našega strahu. Gre pa tako:

Pacek  grdi , ti bavbav,

z mano se ne boš igral!

Pičim te in rečem bu,

pa izgineš brez sledu.

Po končani predstavi so otroci povedali katera pravljica jim je bila najbolj všeč in zakaj. Najmlajši pa so vsako nagradili z aplavzom.

Sledila je izdelava bavbavov iz belih rutk in polnila. Vsak otrok je naredil svojega bavbava in mu narisal oči. Najmlajšim pa smo na pomoč pri izdelavi priskočile strokovne delavke.

Ga. Veri Papič se zahvaljujemo za čas in sodelovanje, ki si ga v prihodnje želimo še ponoviti.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinkovič, Maja Anderlič Može