Po dolgih poletnih počitnicah je vrtec Materija ponovno odprl svoja vrata in zakorakali smo v novo šolsko leto. Skupini Čebelice, ki spada v drugo starostno obdobje, se je pridružilo šest otrok iz mlajše skupine.

V septembru poteka tako imenovano uvajalno obdobje, zato so dejavnosti skupine temu tudi prilagojene. Z otroci smo najprej spoznali pravila, ki veljajo v vrtcu. Vsako jutro oblikujemo jutranji krog, v katerem se preštejemo, na koledarju označimo dan v tednu, mesec, letni čas in vreme. Sledi jutranje razgibavanja, veliko časa pa v tem začetnem obdobju namenimo tudi prosti igri.

Del dneva izkoristimo za aktivnosti na prostem, trenutno še na vrtčevskem igrišču, kjer otroci izvajajo naravne oblike gibanja (tekajo, skačejo…), se spuščajo po toboganu in gugajo na gugalnicah.

Otroci se že aktivno vključujejo v vrtčevski vsakdan.

Besedilo: Marjeta Prunk Sluga

Fotografije: Karmen Petrovič