V igralnici številka 4 – Zajčkov brlog, je vedno sproščeno, še posebej pa se znamo zabavati v poletnih mesecih. Čas, ko vse skrbi izginejo in ko nas skrbi le, kako si bomo olajšali vroče poletne dni.
Počeli smo marsikaj…. Ustvarjali smo poletne risbe z mivko in čolnički, barvali in lepili ribice, se igrali s kinetičnim peskom in vodo, ter opazovali, kako se kinetični pesek vrne v prvotno stanje, ko ga vzamemo iz vode.
Veliko smo se igrali v peskovniku na igrišču, včasih pa pobegnili na hlad v gozd.
Ugotovili smo, da papirnati čolnički in palčke od sladoleda plavajo na vodi, medtem ko kamenje, PVC
živali in školjke potonejo na dno posode. Napihnili smo bazenčke in večkrat poležavali na vrtčevski plaži. In da bo bolj zabavno, smo z otroci iz skupine “Levčki” imeli kar medsosesko plažo.
Kakšna čarovnija pa se zgodi, ko krede potopiš v vodo? Risba je močnejše barve in ko se posuši ostane
gladka, brez praha. Porisali smo skoraj celo pot do igrišča, vzgojiteljice smo narisale tudi ristanc in cesto,
za vožnjo s poganjalci. Večkrat smo obiskali tudi poletni Eko kotiček, kjer smo veslali v čolnu, lovili ribe, občudovali morsko dno ter razvrščali školjke po obliki in velikosti.
Za konec poletja smo spet izdelovali sadna nabodalca in pili bezgov sok z limono.
Zelo smo uživali in se naužili poletnega sonca in vodnih iger. Sedaj pa se že veselimo novega šolskega
leta, ki nam počasi res že trka na vrata.

Besedilo: Maruša Seražin

Fotografije: Maruša Seražin