V mesecu juniju smo prvi poletni dan obeležili s pravljico »Cvetko in peščeni grad«, ki smo jo vsi skupaj prisluhnili v garderobi. Za presenečenje smo otrokom na vrtčevskem igrišču pripravile vodne štafetne igre. Ob igrah so se otroci zabavali, med seboj spodbujali in navijali za svojo skupino. Poiskusil smo se tudi v izdelavi peščenih gradov iz mivke in vode.

Naslednje dni so nas v vrtcu presenetili gasilci PGD Komen. Predstavili so nam poklic gasilca in zaščitno obleko. Pripeljali so se z velikim kombiniranim vozilom. Otroci so si lahko ogledali vse pripomočke, ki so v kamionu. Najbolj so se razveselili »špricanja« s cevjo in ročno brizgo. Z navdušenjem so prisluhnili zvoku sirene in prižigu lučk.

V vrtcu pa nismo pozabili tudi na zaščito pred soncem. Tako smo jim ob diaprojekciji pravljice »Bor in Bina na soncu« na zanimiv način prikazali sredstva za zaščito pred sončnimi žarki.

Besedilo: Metka Vrtovec

Fotografija: arhiv enote Komen