V tem tednu smo si ogledali zanimivo razstavo v Kosovelovem domu, kjer so otroci občudovali reliefne odtise na prosojnem blagu. Za igro v senci smo s sabo večkrat vzeli odejice, igrače, žoge in knjige s pravljicami. V tem tednu smo prebrali knjige z naslovi Polž na potepu na kitovem repu, Val, Pujs v mlaki, Bav bav, Najprisrčnejši velikan, Lov na medveda in Zelo lačna gosenica. Pogosteje kot beremo, bolje otroci prisluhnejo in se navdušujejo nad svetom pravljic. Zato ne mine dan brez njih. Dneve smo si popestrili tudi z igro v indijanskih šotorih, skakanjem s hopy žogami, tudi v tem tednu smo si izdelali ledenke, vendar tokrat iz metinega sirupa. Iz papirja smo izdelovali hobotnice, kjer smo preizkušali veščine striženja in navijanja papirja na svinčnik. Vodnemu dnevu smo poleg bazenov z vodo dodali vodne balone. Lepo nam je. Z otroki smo bile v tem tednu strokovne delavke Bleta, Anja V. in Anja K..

Besedilo: Anja Kristan