Maja meseca smo v našem oddelku praznovali dva rojstna dneva. Še dve deklici sta dopolnili 5 let.

Obiskali smo Kosovelov dom in si ogledali razne razstave v notranjosti. Z otroki smo se pogovarjali o prizorih na umetninah in o tehnikah kako so bile umetnine izdelane. Najbolj jih je prevzela slika velika kot cela stena. Pred njo so se usedli in opazovali detajle.

Drugič smo se povzpeli do vrha hriba Tabor. Vrh smo dosegli brez večjih težav. Ogledali smo si arheološke ostaline na vrhu. Na poti nazaj pa smo šli mimo prave dežele metuljev, ki so nas spremljali en del poti.

Poslušali smo pravljico Zajčkov bralni krožek zunaj pred vhodom vrtca.

Odkrili smo tudi kako je dobra za plezanje sliva, ki se nahaja pred našim oknom. Tako je bilo zanimivo, da je nastala kar vrsta za plezanje drevesa.

Ogledali smo si predstavo folklorne skupine Kamenčki, ki deluje v našem vrtcu. Po nastopu so se nekateri otroci naše skupine opogumili in zaplesali skupaj z ostalimi otroki.

Besedilo: Andrea Roberti

DOSTOPNOST