Prvi teden junija smo imeli v skupini Slončki zaključno srečanje. Starši in otroci so si lahko po videoposnetku ogledali kaj so otroci čez leto počeli v vrtcu in kaj vse so se novega naučili. Ker smo v mesecu aprilu in maju spoznavali prevozna sredstva, so v povezavi s sklopom otroci izdelali čisto svojo lokomotivo iz kartona, kateri sva vzgojiteljici kasneje dodali še nekaj škatel, ki so predstavljale vagone. Tako so otroci vsakič, ko so se igrali z lokomotivo, vanjo naložili vse dojenčke in torbe ter se odpravili na sladoled v Koper. Četudi lokomotiva zdaj krasi garderobo, otroci niso pozabili ”izletov v Koper” zato sva jih ob zaključnem srečanju vzgojiteljici presenetili s sladoledom, ki je otrokom, četudi nismo bili v Kopru, zelo teknil, še posebej zato, ker nam je bilo po dolgem muhastem mesecu, vreme končno naklonjeno. Staršem in otrokom se iskreno zahvaljujeva za prelepo preživeto popoldne, za vse prijazne besede in izkazano pozornost.

Besedilo: Barbara Masten

Fotografije: Barbara Masten, Ana Kovačič