V mesecu maju smo v predšolskem oddelku s prilagojenim programom (skupina Želvice) zaključili s projektom v okviru Sobivanja z naslovom ”Varno v vrtec in v šolo”. Temu smo posvečali pozornost od septembra dalje. Otrokom v skupini smo  skušali približati varnost v prometu na njim razumljiv način. Vsakodnevno smo se srečevali s prometom in poudarjali kako pomembno je, da hodimo po pločniku, se držimo za roke, pazimo pri prečkanju ceste, smo pozorni na ostale udeležence v prometu – pešce, kolesarje, avtomobile,… Kljub temu, da je tema za nas kar težka, so se otroci ob vztrajnem pojasnjevanju marsikaj naučili in postali bolj pozorni na promet okoli sebe.

Zadnji del projekta je bil za vse bolj zanimiv in pester, saj smo ga posvetili predvsem temu, da so se otroci srečali s prevoznim sredstvom, ki je za njih primeren– skirojem. S čelado in ščitniki so imeli otroci veliko dela, s skirojem pa trenirali svojo vztrajnost. Prav hitro smo bili okoli vrtca ali na drugem koncu igrišča, ob deževnih dneh pa nam je zelo prav prišel naš dolg hodnik v vrtcu.

Besedilo: Nika Mikulčič

Fotografije: Nika Mikulčič