V začetku junija smo v skupini Ježki izvedli skupno srečanje otrok in staršev na temo bralna pismenost v vrtcu. Strokovni delavki sva želeli staršem  predstaviti pravljico Zelo lačna gosenica s katero otroci uživajo in se zabavajo. Pravljico sva pripovedovali ob slikah in tako sva lažje vzpostavile stik z otroki in starši. Otroci so med pripovedovanjem sodelovali in se zabavali. Sledila je delavnica z izdelovanjem gosenice. Vsak otrok si je izdelal iz nogavice svojo lačno gosenico. Bili so pravi ustvarjalci, saj  so ob sebi imeli  pomoč družinskih članov. Lepo nam je bilo, s skupnimi močmi smo izpeljali en nepozaben dan . Izkoristili smo ga kot druženje, zabavo, pogovor in nenazadnje  kot predstavitev dejavnosti, ki jo izvajamo z otroki v oddelku.

Besedilo: Alenka Potočnik
Fotografije: Alenka Potočnik