V mesecu maju smo imeli v skupini Lisičke tretje srečanje s starši – pohod do kala. Ob prihajanju otrok in staršev v vrtec nam je čisto malo ponagajalo vreme.  Ob  rahlem  rosenju se je sonce odločilo , da bo pregnalo dežne oblake in je toplo posijalo na zemljo. Skupaj smo se odločili , da gremo na pohod do kala v Hrpeljah. Z nahrbtniki in dežniki smo se v objemu osveženega  popoldneva pogumno odpravili. Otroci , starši in midve smo veselo klepetali, poslušali žvrgolenje ptic, opazovali prelepo naravo, ko smo hodili proti kalu. Tudi kamni in kamenčki niso ustavili drobnih nožic , ki so drobencljale odločno po gozdni poti. Pri kalu smo se ustavili, otroci so se poigrali s kamenčki, palicami, opazovali žabe, pajke in paglavce v kalu. Veselo smo se čez nekaj časa odpravili nazaj proti vrtcu, kjer so se otroci okrepčali s čajem in piškoti na vrtčevski terasi. Poigrali so se še s poganjalci, se smejali, klepetali in kmalu je bila ura za odhod  domov  in pripravo na večerjo in zasluženo spanje.  Bilo nam je lepo in komaj čakamo še zadnje druženje.

Besedilo: Tadeja Cizl

Fotografije : Mateja Dodič