V soboto, 16,9,2023 je krajevna skupnost Lokev, skupaj z lokalnimi društvi in posamezniki pripravila pester program prireditev v sklopu praznika Opasilo Lokev 2023. V kulturnem programu so poleg vrtca Lokev nastopili še otroci iz podružnične šole Lokev, mažoretke iz Povirja, Kraška pihalna godba ter Društvo kraška harmonika.
Otroci najstarejše skupine so se predstavili s športno točko. Ob zvokih udarne glasbe so zaplesali, se s padalom »podali na morje« in pokazali katere živali vse so srečali.
Na podelitvi priznanj je vrtec Lokev prejel priznanje za dolgoletno delo in sodelovanje s krajevno skupnostjo. Nagrado je prevzela ga. Gabrijela Kocjančič, ki je celih 17 let delala in ustvarjala v vrtcu Lokev.

Čestitamo!

Besedilo: Maja Anderlič Može