Otroci iz skupine medvedkov in dinozavrov smo se družili ob pripravi slastnih palačink. Najprej smo v igralnici skupaj z otroki pripravili maso. Ob tem smo otroke spodbujale, da so izbrali prave sestavine ,ter pomagali pri nastajanju mase za palačinke.

Ko je bila masa pripravljena smo se hitro odpravili na igrišče, kjer smo pripravili vse potrebne pripomočke za peko palačink. Otroci so se igrali na igralih in plesali ob glasbi. Medtem so se palačinke že pekle in mmm tako lepo je dišalo. Spekli smo majhne palačinke in palačinke velikanke.  Otroci so si zbrali čokoladni ali marmeladni namaz. Poskusili pa so tudi domačo jabolčno čežano in popili skodelico toplega nesladkanega čaja. Palačinke so bile tako slastne mmm, da je krožnik hitro ostal prazen.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković, Maja Anderlič Može