Druženje predšolskih otrok s starejšimi razumemo kot nekaj dobrega, plemenitega, saj gre za ustvarjanje sožitja med generacijami, sodelovanje, druženje in vključevanje.

Tudi letos smo, tako kot to počnejo v Lokvi že vrsto let, otroci in strokovne delavke vrtca Lokev ter učenci in učiteljice OŠ Lokev obiskali starejše občane in jim zaželeli lepe praznike.  Obdarovali smo jih z darilom, ki ga pripravijo KS Lokev, Rdeči križ in Karitas.
Učenci iz OŠ  so izdelali novoletne voščilnice. Zapeli smo jim pesmice, stisnili roko ter zaželeli zdravja in sreče v prihajajočem letu.

Naša tradicionalni obiski imajo namen druženja in vključevanja otrok s starejšimi občani, se povezovati , spodbujati spoštovanje med generacijami in otrokom že v najzgodnejšem obdobju privzgojiti občutek za sočloveka dobro delo in prijaznost.

Najpomembnejše pa je, da jih z obiskom želimo razveseliti in jim polepšati praznične dni.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može