Za animirane filme lahko rečemo, da nas spremljajo skozi vse življenje. So vsestransko umetniško izrazno sredstvo in pomemben množični medij. Z njimi se danes srečujemo zelo pogosto, saj so razvoj tehnologij in spremenjeni načini distribucije omogočili večjo dostopnost animiranih vsebin tudi v vsakdanjem življenju. V vzgojno-izobraževalnih procesih se vedno pogosteje uporabljajo kot umetniški izdelek, pa tudi kot didaktični pripomoček.

V decembru smo otrokom pripravile »Filmski dopoldan«, kjer so si otroci ogledali nekaj kakovostnih animiranih filmov za otroke.
Med pripravo projektorja in čakanjem na prvi film so se otroci preizkusili tudi v senčnem gledališču. Pred lučjo projektorja so se poigrali s prsti in rokami, ki so postali različne živali, obrazi, roboti, stroji,…nastale so čisto prave zgodbe.

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: arhiv vrtca Lokev