Mesec december ali kot mu pravimo »veseli december« nam prinese veliko različnih dogodkov, prireditev,…Ena takih je tudi tradicionalna novoletna prireditev v dvorani kulturnega doma KS Lokev, v organizaciji KS Lokev in Medobčinskega društva prijateljev mladine iz Sežane.
Tokrat so za program poskrbeli otroci iz vrtca Lokev, učenci podružnične šole Lokev, plesalci  Društva ljubiteljev baletne umetnosti iz Divače, s predstavo Kdo je Vidku napravil srajčico ter družinsko gledališče Kolenc s predstavo Nagajiva snežinka.
Po programu je otroke obiskal še dobri, stari dedek Mraz.

V praznično okrašeni in polni dvorani so se najstarejši otroci iz vrtca Lokev predstavili s pesmijo Bele snežinke. Ob petju so uprizorili ples snežink, ki čuvajo skriti zaklad in belih metuljev, ki nosijo sanje. Sanje in misli na…

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: starši otrok