Svetovni dan knjige in avtorskih pravic obeležujemo 23.4.2024. Je dan ko praznuje knjiga in bralci.

V vrtcu otrokom beremo slikanice, ki so primerne glede na njihovo starost. O prebranem se pogovarjamo, prek ilustracij slikanic pa otrokom omogočimo, da zgodbo tudi sami obnavljajo. Z otroki se pogovorimo tudi o sporočilu slikanice, kaj nam to želi povedati.

V knjižnem kotičku imajo ves dan na voljo tudi različne kartonke, čutne knjige, zvočne in tihe knjige.

Ob svetovnem dnevu knjige smo prebrali slikanico z naslovom Mali medo (Polonca Kovač). Sporočilo slikanice je bilo, da je medvedek, ki je izgubljeno dudo tako močno želel nazaj ugotovil, da lahko zaspi tudi brez nje. Dudo je ob najdbi malo podudlal nato pa pljunil se obrnil na bok in zaspal. Dude medvedek ni nikoli več potreboval.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST