Da bi bil Teden otroka še bolj zanimiv, smo se strokovne delavke odločile združiti moči in organizirati skupni pohod skupin Pikapolonice in Sovice. Izvedli smo prvo skupno srečanje s starši. Cilj srečanja je bil, da se še bolje medsebojno povežemo, se spoznamo med skupinami in starši, in preživimo prijetno skupno popoldne. Zbrali smo se v neposredni bližini gasilskega doma, od koder nas je pot vodila po živem muzeju Krasa. Otroci so veselo raziskovali, se plazili čez veje in korenine, pobirali storžke in med potjo opazovali vrsto kraških znamenitosti. Nasmejani in polni pričakovanj smo prispeli do štirne, kjer smo prisluhnili kratki predstavitvi o štirni ter se okrepčali s hrano in pijačo iz nahrbtnika. Ker pa so otroci vztrajno prehodili celotno pot, so si prislužili tudi medaljo. Jesenski pohod smo uspešno zaključili in hkrati združili druženje in gibanje s spoznavanjem naravne kraške dediščine.

Besedilo Urška Milavec

Fotografije: Strokovne delavke skupin Pikapolonic in Sovic.