MARMELADA

in čez grmovje mlado:
doma razveže culico
in najde – marmelado.

Otroci iz skupine Pikapolonic smo si pripravili zdrav zajtrk. Cilj zdravega zajtrka je bil otroke ozavestiti o pomenu zdrave prehrane. Spoznati različne vrste sadja. Razumeti, zakaj je domače sadje bolj zdravo in kako ga lahko shranimo, da ostane tudi za ozimnico. Zajtrk je bil samo pika na i, kajti skupaj z otroki, smo dan prej pripravljali marmelado, takšno, ježkovo. Zavihali smo rokave, saj smo imeli ta dan kar precej dela. Pa vendar nam je uspelo. Z otroki smo hruške najprej oprali nato pa narezali na čisto majhne košče. Mešali in mešali smo, dodali malo sladkorja, malo limoninega soka in nastala je okusna hruškova marmelada. Marmelado smo poskusili najprej v vrtcu, po en lonček pa jo je vsak odnesel tudi domov. Napolnjene kozarčke smo opremili z napisom in deklamacijo. Poleg priprave zajtrka pa smo se zraven naučili še deklamacijo Anje Štefan, Marmelada. Škoda, ker je bilo naše marmelade premalo, da bi jo lahko poskusili tudi vi.

Besedilo in fotografije : Urška Milavec