V vrtcu je tradicionalni slovenski zajtrk vsako leto velik praznik. Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk poteka pod sloganom »𝐊𝐫𝐮𝐡 𝐳𝐚 𝐳𝐚𝐣𝐭𝐫𝐤 – 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫 𝐝𝐚𝐧.«. Kruh je poleg masla, mleka, medu in jabolka ali drugega slovenskega sadja ena od sestavin Tradicionalnega slovenskega zajtrka.  Otroke smo na ta dan seznanile s pomenom vsakodnevnega uživanja zdravega zajtrka. Skupini Pikapolonice in Sovice je obiskal čebelar Ivan Atelšek, ki nam je predstavil pomen čebel, čebelarskih pripomočkov in svoje delo, ki ga opravlja. Najbolj slastno je bilo seveda okušanje različnih vrst medu. Pripomočke, ki jih čebelar uporablja pri svojem delu, pa smo si otroci ogledali in preizkusili v EKO kotičku. Otroci so si tam od bližje pogledali satovje, kadilnik, čebelarske pridelke, si prebrali slikopis o čebelah in si nadeli zaščitno oblačilo, katero čebelar uporablja pri svojem delu.

Besedilo: Urška Milavec

Fotografije: Urška in Daša