Otroci iz skupine Žabic in Murenčkov smo se na lep sončen petek odpravili na prvi Cicibanov pohod. Izbrali smo nam najbližjo in zanimivo Naravoslovno zgodovinsko učno pot v Hrpeljah. Karmen nas je vodila po poti skozi gozd črnega bora, kjer smo si ogledali staro obzidano dolino z vrtom. Po poti so otroci nenehno spraševali, kdaj bomo prišli do »jazbeca«. Najbolj je bila otrokom zanimiva jazbečina  oziroma Udornica z jazbino in pečino. Tukaj so otroci s široko razprtimi očmi pričakovali, da bo iz brloga pokukal jazbec.

Našo pot smo nadaljevali in se pristavili pri škavnici ter si tudi prebrali legendo o stopenjci matere božje. »Stopinja« v kamnu, je zbudila otroško domišljijo in že so razmišljali: »Čigava bi lahko bila….?«

Sledila je še malica iz nahrbtnika, skupno druženje v gozdu in seveda, potrditveni žig za opravljen  prvi pohod.

Besedilo: Erna Fabjančič

Fotografije: Mateja Bolčič, Karmen Petrovič, Tamara Mavrič, Erna Fabjančič