.. trgat rožce za mojo mam’co… V mesecu marcu smo v skupini “Zajčki” veliko časa namenili prepevanju te ljudske pesmice, saj je zaradi ponavljanja besedila priljubljena in primerna tudi za mlajše otroke. Preko pesmi smo utrjevali barve, spoznavali nova imena rož ter jih med sprehodi iskali na zeleni travi. Največkrat smo našli ravno bele marjetice. Otroci so likovno ustvarjali šopke za mamice ter zeleno travco, na kateri rastejo rože. Le-te so otroci samostojno preluknjali z različnimi luknjači ter jih zalepili na pobarvano podlago. Pri tem so se urili tudi v fini motoriki. Le to smo razvijali tudi v tematskem eko kotičku, kjer smo spoznavali različne vrtnine, igrali smo se z zemljo ter spoznavali različno zelenjavo. V sklopu bralne pismenosti smo spoznali tudi pravljico “Zelenjavni vrt gospoda Volka”, ki je bila otrokom zelo všeč. V mesecu marcu nas je obiskala tudi deklica Pomlad- zapela in predstavila nam je pesmi o travniških živalih, ki jih že dobro poznamo (Metuljček Cekinček, Gosenica je lezla, Pikapolonica, Polžek leze…). Deklica Pomlad nam je pripravila tudi posebno nalogo- v naravi naj raziskujemo travniške živali ter cvetlice ter jim zapojemo pomladne pesmice. Tako smo se večkrat odpravili v naravo- na travnik, v park, v gozd, na travnato igrišče, kjer smo živali tudi našli- predvsem črno-rdeče šuštarje, pikapolonice, čebele, mravlje in deževnike. Ooo, kakšno veselje je bilo to! Veliko časa smo namenili gibanju in raziskovanju v naravi, saj je narava najboljša učilnica.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: Mateja Lah Vojska in Maruša Seražin


DOSTOPNOST