Pingvinčki se vsako jutro skupaj pozdravimo in pogovor steče o marsičem. Prejšnji teden je nanesel pogovor o trgatvi in o tem, katero sadje ima kdo doma. Ob tem smo dobili idejo, da lahko vsakdo nekaj prinese od doma in skupaj si naredimo sadno kupo. Izdelali smo plakat še za starše, da nam lahko pri tem pomagajo …

V petek so otroci pridno prinašali sadje: jabolka, banane, grozdje, hruške, tudi fige in pomaranče. Ker je bilo vsega res veliko, smo se dogovorili, da pogostimo tudi ostale prijatelje iz vrtca.

Po zajtrku smo pripravili večjo mizo, pladnje, srebrne nože, sklede ter oprano sadje. Otroci so dobili olupljene dele, ki so jih s srebrnimi noži rezali na manjše koščke ter jih dajali v veliko skledo. Pingvinčki so bili pri tem opravilu vztrajni in zagnani. Uživali so. Ker je bilo veliko pridnih rok, je bila skleda kmalu polna.

S sadno kupo smo se sladkali zunaj, na našem igrišču. Pogostili smo tudi vse prijatelje iz vrtca in bilo nam je lepo, za povrh pa še zdravo.

Besedilo: Karmen Gec Hočevar

Fotografija: arhiv vrtca Dutovlje