V naši enoti sta nas obiskali medicinska sestra Ana Furlan in medicinska sestra za zobno preventivo Nataša Arabadžič. Pri najmlajših je medicinska sestra Ana pokazala kako se pravilno okopamo in  kako se zjutraj pravilno umijemo. Ob tem je uporabila manjšo PVC kad in lutko. Po kopanju so lutko lahko obrisali otroci. Medicinska sestra za zobno preventivo Nataša pa je pokazala kako si pravilno umijemo zobke. Uporabila je ročno lutko kravico z velikimi belimi zobmi in zobno ščetko, ki sta takoj pritegnile pozornost otrok. Tudi otroci so pokazali kravici svoje zobke. Nato pa so z zobno ščetko poskušali umiti zobke kravici.

Medicinske sestre smo povprašali še o pravilnem načinu brisanja nosu in umivanju rok. Kar sta nam z veseljem pokazale.

Pri medvedkih smo jim nato pokazali tudi kako se igramo vlogo zdravnika.

Obiskale pa so tudi otroke iz skupine »Dinozavri«, kjer jim je medicinska sestra za zobno preventivo Nataša najprej pokazala pravilen način umivanja zobkov. Uporabila je velika usta z zobmi in veliko zobno ščetko. Medicinska sestra Ana pa jih je seznanila s pravilnim načinom kopanja. Povedala jim je, da je pomembno, da spijo v svoji postelji in čim manj časa preživljajo pred televizijo.

ZD Sežana se zahvaljujemo za sodelovanje.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST