Na prvi dan pomladi nas je obiskala lutka FITKA. V vrtcu Sežana posvečamo veliko pozornosti gibanju. Letos smo v ospredje postavili gibanje na prostem.

Pri »medvedkih« želimo gibanje na prostem spodbuditi z obiskom lutke FITKE na domu pri vsakem otroku. Tako bo vsak teden eden izmed otrok ob torkih odnesel nahrbtnik z lutko in mapo z listom domov in jo v petek prinesel nazaj v vrtec, kjer si bomo skupaj pogledali kako so z lutko FITKO preživeli čas na prostem. Na list papirja bodo lahko starši kaj napisali ali pa otroci kaj narisali, po želji pa prilepili tudi kakšno fotografijo. Lutka FITKA se že veseli gibanja na prostem z vsemi otroki.

Z lutko FITKO smo se tako na prvi dan pomladi skupaj z otroki iz skupine »Dinozavri« odpravili na prvi pomladni sprehod. Ob prihodu na cilj smo se osvežili z vodo in sadjem nato pa vrnili nazaj v vrtec.

Ker je prvi dan pomladi so otroci na ta dan domov odšli s posebnimi cvetličnimi kronami, ki smo jih pripravili zanje.

Kako smo preživeli prvi pomladni dan si lahko pogledate na fotografijah v galeriji.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST