Med obiskom Zmajčka Jurčka v našem vrtcu smo se po pravljici »Eko papirko« pri »medvedkih« odločili, da bomo pridno ločevali papir.

Skupaj z Zmajčkom Jurčkom smo se odpravili do ekološkega otroka, kjer smo mu najprej  pokazali kako v modrem zabojniku Dino pridno zbiramo star papir. Veseli bomo če bodo to počeli tudi ostali. Vendar naj bodo pri razvrščanju pozorni. Saj v modri zabojnik Dino spada le star papir ( revije, časopisi itd..). Ko zabojnik napolnimo ga spraznijo nam pa nakažejo denar. Katerega porabimo za nakup potrebnih stvari v vrtcu.

Na ekološkem otoku smo opazili, da je zabojnik za papir rdeče barve, zato smo ob prihodu v vrtec pobarvali škatlo z rdečo barvo. Seznanili smo se pa tudi s pesmico Košek za smeti ( J. Bitenc). Otroci so razumeli sporočilo pesmice in so ob najdbi kakšnega koščka papirja pozorni, da ga odvržejo v košek za papir. Tako bo košek za papir vesel naša igralnica pa čista.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST