Obiskal nas je Zmajček Jurček in nam prinesel EKO pravljico z naslovom »Eko papirko«. Pravljico nam je pripovedoval g. Rudi Pečar. Izvedeli smo, kaj se zgodi s papirjem v tovarni in kako se ločujejo odpadki. Slišali pa tudi besede kot so ekologija in reciklaža.

Otroci iz skupine » Dinozavri« so opisali svoj postopek izdelave papirja v vrtcu. Povedali so, da so najprej raztrgali časopis ga namočili v vodo in zmiksali. Nato pa dali na mrežo in počakali, da se posuši. Tako so izdelali svoj prvi papir oz. reciklažo.

Vsi otroci iz vrtca smo se nato odpravili do ekološkega otoka, kjer smo si skupaj z zmajčkom Jurčkom ogledali vse zabojnike za smeti.

MDPM Sežana se zahvaljujemo, da smo lahko poslušali pravljico Eko papirko in tako otrokom omogočili poslušanje Eko branje za Eko življenje.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković