… 12. marec je praznik ljubezni v Sloveniji. Na Gregorjevo se po starem ljudskem običaju ženijo ptički in s tem naznanjajo pomlad, poslovimo se od kratkih zimskih dni in pozdravimo pomlad, ki s seboj prinaša vedno daljši dan ter toplejše vreme …

Že drugo leto zapored smo se tudi iz vrtca Štanjel pridružili učencem podružnične šole Štanjel pri spuščanju gregorčkov. Gregorčka so otroci skupaj s starši izdelali doma ter ga potem prinesli v vrtec, da smo naredili razstavo. Nastale so prave umetnije saj so se z izdelavo zares vsi potrudili.

V torek, 12. marca smo se najprej zbrali v šoli, kjer je sledil kratek nastop vrtčevskih in šolskih otrok. Predstavili smo se s plesom o Zajčku in z deklamacijo »10 prstkov«. Po zaključenem uradnem delu pa smo se v soju luči odpravili v Ferrarijev vrt, kjer so naša plovila zaplavala v tamkajšnjem ribniku. Občudovali smo jih kako plavajo na gladini in se zibljejo v soju luči.

Besedilo: Katarina Černigoj

Fotografije: arhiv vrtca Štanjel