K nam na obisk je prišla Marija iz knjižnice Komen. Prišla je prav s posebnim sporočilom.

V gozdu je srečala teto Jesen, ki ima sedaj polno dela z barvanjem listja. Zato je Marijo poprosila, da nas obišče v njenem imenu in otrokom pove pravljico o ježku. Otroci so zelo pozorno poslušali pripovedovanje ob ilustracijah. Na koncu so skupaj z Marijo obnovili zgodbo: koga vse je srečal jež, kaj se mu je dogodilo na poti in kdo mu je pomagal. Seveda brez petja ni šlo, zapeli smo pesem Živali jeseni.

Otroci so povedali:

Na obisk je prišla Marija iz knjižnice Komen.

Prišla je zato, ker nam je hotela povedati pravljico od ježka.

Teta Jesen je rekla, da barva listke.

Meni je bilo všeč pri pravljici to, ko mu je dala koza vse dol – jabolko, hruško, lešnike, robidnice in papirček.

Jež je srečal veverico, prašiča, žabo in kozo.

Jež je plaval in plaval po reki in na bodice dobil rožo.

Meni je bilo všeč, ko smo šteli sadje.

Meni je bilo všeč, ker se pravljica srečno konča.

Knjižničarki Mariji se zahvaljujemo za obisk in pravljico.

Besedilo: Mojca Mozetič

Fotografiji: Mojca Mozetič