Letos nas je pust razveselil zelo hitro, zato smo se že konec januarja začeli pogovarjati o pustni tradiciji na Slovenskem. Najprej smo si ogledali posnetek pustne povorke v Cerknici. S pomočjo posnetka smo spoznali čisto vse pustne maske, ki so značilne za naše pokrajine. Otroci so že poznali kurente, ki so nas lani tudi obiskali. Ostale maske so bile za večino otrok nove. V naslednjih dneh smo se veliko pogovarjali o pustu in opazovali različne maske tudi v pustni mapi, ki smo jo izdelali.

Pust je seveda odličen čas za pisano ustvarjanje. Izdelali smo ogromnega klovna ki je krasil našo garderob, za katero smo izdelali tudi visečo dekoracijo. Vsak otrok je z lepljenjem izdelal svojega klovna in potiskal pustno masko.

Besedilo: Mateja Marolt

Fotografije: Mateja Marolt