Občina Divača nas je ob zaključku šolskega leta povabila na sladoled. Vse skupine smo se tako v torek, 23.6. odpravile na sprehod po Divači, z namenom, da nas pot zanese k kavarni Kljukec, kjer so nas že pričakovale prodajalke s polnimi banjicami sladoleda. Pripravili smo si sladoledni piknik- nekateri smo imeli s seboj piknik odejice za lažje sedenje na tleh, nekateri so preizkusili tudi stole kavarne, večina pa je posedela na tleh in sladoled hitro pojedla. Otroci so med seboj primerjali barve in okuse sladoleda, ugotavljali, če so kepice enako velike, čisto vsi pa so sladoled tudi pojedli. Med otroki in strokovnimi delavkami se je razvijala družabnost in utrjevanje socialnih stikov, nekateri otroci so prvič stopili skozi prag kavarne, zato jim je bilo zanimivo opazovati vse vitrine s torticami, pijačo in sladoledi. Občini Divača se najlepše zahvaljujemo za njihov prispevek, saj smo lahko pred zadnjim šolskim dnem lažje zakorakali po toplem poletnem soncu s sladoledom v naših želodcih.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: arhiv enote Divača

DOSTOPNOST