Obisk glasbenikov je v našo skupino prinesel veliko glasbe in veselja. Najprej nas je obiskal gospod Aleksander, ki je stric našega Nicka. Je učitelj klarineta v Glasbeni šoli Koper. Predstavil nam je flavto, klarinet in saksofon. Vsako glasbilo smo spoznali, izvedeli, kako je sestavljeno, in na vsakega je Aleksander tudi zaigral. Ker radi pojemo, smo skupaj z njim zapeli otroške pesmice, ko je igral na glasbila. Zelo smo postali razigrani na Aleksandrovo igranje na klarinet, ko je zaigral pesem Na golici. Veselo smo ploskali in se zabavali.
Obiskali sta nas tudi dve mladi glasbenici, ki sta sestrici naše Aleksandre. Katarina je klarinetistka in Viktorija je violinistka. S pomočjo mame sta nam predstavili glasbili. Nato sta vsaka posebej zaigrali nekaj pesmic, potem pa še skupaj ustvarili čudovit glasbeni trenutek. Tudi z njima smo zapeli nekaj otroških pesmic, medtem ko sta nas spremljali na svojih glasbilih.
Od vseh treh glasbenikov smo izvedeli, da igranje zahteva veliko vaje in učenja v glasbeni šoli. Takšni obiski so pomembni, saj otrokom v vrtčevskem obdobju približajo glasbo, spodbujajo radovednost in spoznavajo glasbila.
Vsem trem glasbenikom – gospodu Aleksandru, Katarini in Viktoriji – se iskreno zahvaljujemo za poučen in glasbeno obarvan dopoldan.
Besedilo in fotografije: Mojca Mozetič
