Teden otroka poteka že 70 let, drugi teden v mesecu oktobru. Letošnja tema Tedna otroka je bila » Otrok, nepopisan list ».

Vrtec Senožeče je obiskala miška iz pravljice Mala miška in veliko rdeče jabolko. Vzgojiteljici Branka in Renata sta pravljico pripovedovali skozi Kamišibaj. Miška je otrokom prinesla košaro sočnih jabolk s katerimi so se posladkali in družili ob klepetu.

Otroci so likovno ustvarjali z različnimi tehnikami na temo pravljice in pripravili razstavo na povezovalnem hodniku.

Naravne oblike gibanja smo preizkušali v dvorani Rudolfa Cvetka. Uživali smo v kotaljenju, plezanju, lazenju, skakanju, tekanju…

Izmenjali smo si igralnice. Otroci so uživali v igranju v kotičkih, igri s plastelinom, igri s kostanji in velikimi vozili, igri v šotoru in različnimi družabnimi igrami. Otroci so ugotovili, da imajo prijatelji iz vrtca zanimive igrače v svojih igralnicah.

Ogledali smo si kratek animiran film o Koyii, ki je iskriv in domiseln.

Otrok potrebuje le »biti otrok« –  se igrati, se družiti z vrstniki ter imeti priložnosti za razvoj svojih talentov in interesov.

Besedilo: Branka Trampuš

Fotografije: arhiv enote