A ste slišali, kdo nas je obiskal? Na naša vrata je potrkala teta Jesen. S seboj je prinesla veliko košaro jesenskih dobrot. V njej je bilo grozdje, jabolka, hruške, slive, granatno jabolko in kostanji. Prinesla pa nam je tudi jesenske pesmice in številne instrumente. Po našem vrtcu se je potikala kar dva dni. V četrtek je obiskala najmlajše otroke. Skupaj so ob spremljavi kitare zapeli pesmici Botra jesen ter Kostanček zaspanček. Otroci pa so z veseljem pomagali z igranjem na male ritmične instrumente. Naslednji dan, v petek, pa je teta Jesen obiskala še starejše otroke in jim prinesla prav poseben glasbeni dopoldan, kjer so spoznali ritmične instrumente: boben, palčke, ropotuljice in triangel ter melodične instrumete: zvočne cevi, zvončke, sitisajzer, kitaro in ukulelo. Medtem ko so nekateri otroci z instrumenti spremljali jesenske pesmice Botra jesen, Kostanček zaspaček in Po jurčke, so ostali otroci zaplesali, nato pa so vloge zamenjali. Za konec je teta Jesen ob glasbi na veliko platno naslikala še čudovito jesensko sliko, otroke pa povabila, da na sprehodu naberejo jesenske plodove in listke ter jih prinesejo v vrtec na razstavo.

Besedilo: Andreja Brezovec

Fotografije: arhiv vrtca Divača