V okviru prednostne naloge smo z otroki v skupini izvajali različne dejavnosti iz področja jezika. Veliko smo se pogovarjali, delali vaje za grafomotoriko, se učili samostojno pripovedovati,… Največji poudarek je bil na branju pravljic ter interpretaciji le teh. Poleg knjig, ki smo jih izbrale strokovne delavke, smo k prinašanju pravljic povabile tudi otroke in starše. Otroci so bili za poslušanje pravljic zelo motivirani, nekateri so jih pripovedovali že kar sami. V novembru smo na srečanju staršem zaigrali tudi dramatizacijo pravljice Razbita buča.

Za zaključek so nas obiskali otroci iz 5. razreda, pod mentorstvom učiteljice Jerice Carič. Za nas so pripravili pravljico z naslovom Lev v srcu in jo predstavili preko gledališča kamišibaj.  Z otroki so na koncu še pobarvali in izrezali glavna junaka iz pravljice. Nad obiskom smo bili navdušeni za kar se vam še enkrat zelo zahvaljujemo.

Besedilo: Martina Hrvatin

Fotografije: Martina Hrvatin, Mateja Kapun