Drugi dan smo se po slastnem zajtrku odpravili proti Kranjski Gori, mimo jezera Jasna, izvira »Baba šči« vse do centra kjer smo se posladkali s sladoledom. Po kosilu smo se z »Bedanc busom« odpeljali v čudovit objem gora, kjer živijo Kekec, teta Pehta, Bedanec, modri Vitranc, Mojca, Brincelj in Rožle. Rešili smo Mojco, ki je bila zaprta v Bedančevi koči in Bedanca prepodili na Prisank. Po skrivni poti smo prišli do Brencljeve koče, kjer nas je dohitel Kekec. Še spust po toboganu iz Brencljeve koče in že smo bili pri skrivnem rovu skozi katerega so si upali prav vsi.
V Kekčevi koči je otroke čakalo presenečenje za katerega odrasli še sedaj ne vemo kaj je bilo.
Teta Pehta nas je prijazno popeljal skozi svoj laboratorij v katerem kuha zdravilne napoje in nas pred svojo kočo pogostila s kruhom in čajem. Tudi ona ima lesen robogan po katerem so se spustili čisto vsi otroci. V čarobni deželi čas prehitro mine in že smo morali nazaj na Bedanc bus. Še skupinska fotografija s Kekcem, Mojco in teto Pehto…
Polni vtisov smo se po večerji pripravili na pižama party. »To je bila zabava!«

Besedilo: Maja Anderlič Može
Fotografije: Maja Anderlič Može in Tina Orel