Na obisk v dom upokojencev smo se odpravili že večkrat. Tokrat nas je presenetila visoka udeležba obiska s strani stanovalcev Doma upokojencev. Otroci so se stanovalcem predstavili s petimi plesnimi in odpetimi točkami v moderni izvedbi. Nato pa je vzgojiteljica zaigrala na orglice nekaj ljudskih pesmi in cel zbor se je oglasil. Bilo je res čudovito. Starejši ljudje poznajo veliko več pesmi, saj se je nekoč tudi več pelo kot se danes. Skupno prepevanje je zagotovo ena od pomembnih vrednot, ki jih je vredno ohraniti, čeprav se ne izvajajo več skupna opravila na njivi. Otroci so bili navdušeni, saj takemu zboru poprej še niso prisluhnili. Ob koncu so otroci stanovalce obdarili s pikapolonicami poslikanimi na kamne, zaposlene pa smo obdarili s cvetjem iz papirja.

Hvala, vsem zaposlenim iz Doma upokojencev, ki vedno prisluhnete našim predlogom, se prilagodite in se odzovete. Verjamemo, da se bomo še velikokrat srečali.

Besedilo: Anja Kristan