Otroci skupine Netopirčki smo s Fit aktivno metodo Poštni nabiralnik preko gibanja spoznavali črke, številke in barve.

Fit pedagogika ponuja veliko učnih metod pri katerih se otroci preko gibanja učijo in utrjujejo novo znanje. Tako smo eno od teh metod v mesecu aprilu, na deževni dan izvedli v igralnici tudi v skupini Netopirčki. Po prostoru smo razstresli mnoge kartončke, na katerih so bile natisnjene črke, številke in barve. Nato smo na različne višine postavili poštne nabiralnike, v katere so otroci ob glasbi razvrščali kartončke. Ko se je glasba ustavila smo skupaj preverili vsebino poštnih nabiralnikov. Otroci so nato iz črk sestavili svoje ime, dodali število let in svojo najljubšo barvo.

“Tako učenje je zabavno!” so povedali otroci. Zato ga bomo naslednjič ponovili še v gozdu.

Besedilo: Anja Kristan

Fotografije: Anja Višček